Football Manager 2021 POTWIERDZONY

  • by

 

Sports Interactive opublikowało oficjalne oświadczenie w związku z premierą gry Football Manager 2021 w dobie COVID-19. Szef studia, Miles Jacobson pisze w nim o delikatnym opóźnieniu w stosunku do zakładanej wcześniej daty premiery oraz o pracy studia w czasach pandemii.

Niezależnie od wszystkich problemów trapiących świat, nowy Football Manager zostanie wydany jeszcze w tym roku.

To zdecydowanie najważniejsze zdanie dla wszystkich fanów serii obawiających się o przyszłość Football Managera. Jak zapewnia Jacobson, Sports Interactive nie ucierpiało w znacznym stopniu pod względem finansowym. Seria pobiła rekordy grywalności, między innymi dzięki dwutygodniowemu darmowemu okresowi. Pomimo tego, że od marca studio pracuje wyłącznie zdalnie, to szeregi twórców zasiliło aż 20 nowych pracowników.

Nowości i platformy

Football Manager 2021 ma być dostępny na “większej ilości platform i w większej ilości sklepów” niż dotychczasowe części. Jednak jest zbyt wcześnie, aby mówić o dokładnej dacie premiery oraz odkrywać nowości, jakie znajdziemy w FM21. Pakiet zmian, który Jacobson zakładał w styczniu –  z oczywistych względów – musi zostać poddany reorganizacji, ale jak zapowiada SI – zestaw nowości będzie naprawdę silny.