Nowości w grze FOOTBALL MANAGER 2021

  • by

Studio Sports Interactive ujawniło pierwsze nowości, jakie zobaczymy w grze Football Manager 2021. Warto przypomnieć, że w nowego FM-a możecie zagrać przedpremierowo już za niecałe 4 tygodnie, a w tym celu odwiedźcie sklep poniżej i skorzystajcie z kodu zniżkowego “FMPS”.

Premiera gry odbędzie się 24 listopada, a wersja BETA pojawi się okolicach 9-10 listopada. Sports Interactive zamieściło na swoich profilach społecznościowych minutowy trailer gry, który możecie obejrzeć powyżej.

ZAAWANSOWANE STATYSTYKI MECZU

Zarządzanie meczem nigdy nie było tak szczegółowe!

FM21 wprowadzi do gry znany współczynnik goli oczekiwanych xG, dzięki czemu otrzymamy zaawansowane statystyki, takie jak: historia meczu xG, mapa strzałów xG oraz poprawione heatmapy. Wykres mapy strzałów xG oceni jakość strzałów naszych piłkarzy z konkretnej pozycji w skali od 1 do 12.

SPOTKANIE REKRUTACYJNE

Kolejną nową funkcją jest spotkanie rekrutacyjne z Twoim asystentem lub dyrektorem ds. sportowych, który przedstawi Ci wykaz pozycji, na których drużyna potrzebuje wzmocnień.

Może wynikać to z braku odpowiednich piłkarzy, braku głębi, lub po prostu kiedy zawodnikom kończą się kontrakty, są wypożyczeni lub sprzedani.

MEDIA

Obsługa mediów to kolejna poprawka, z którą zmierzymy się w nowym Football Managerze.

W trakcie konferencji prasowych zobaczymy listę wszystkich obecnych dziennikarzy i ich pytania. Po kliknięciu w nazwisko jednego z nich, poznamy jego opinię na temat naszego managera. Naszym zadaniem od teraz będzie trzymanie dziennikarzy po swojej stronie, jednocześnie nie denerwując fanów, piłkarzy czy naszych szefów.

MOWA CIAŁA

Podczas rozmów pomiędzy naszym managerem a piłkarzem, otrzymamy informację na temat naszej mowy ciała przy wyborze odpowiedzi w kierunku zawodnika, a następnie zobaczymy reakcję drugiej strony.

Poprawka ta ma być pomocna w interpretacji i wyborze odpowiedniego sposobu komunikacji z konkretną osobowością w naszej drużynie.

POPRAWKI DNIA MECZOWEGO

Skład naszej drużyny w trakcie meczu zobaczymy od teraz za sprawą okienka w dolnej części ekranu.

Otrzymamy tam również informacje na temat kondycji piłkarzy, co pomoże nam podjąć decyzję o ewentualnej zmianie. Ponadto, poprawiony został wygląd porad przedmeczowych.

POZOSTAŁE ZMIANY

  • Kondycja piłkarzy będzie przedstawiana w formie czerwonych, żółtych lub zielonych serduszek, zamiast w sposób procentowy.
  • Otrzymamy nową licencję na drużynę Leicester City.
  • Najważniejsze momenty sezonu zostaną przedstawione na ekranie “Chwil do zapamiętania”.
  • Zyskamy możliwość skonsultowania z agentem dostępności jednego z jego piłkarzy.